Methodology of Interpretation of European Cultural Heritage through Attractions in Tourism

Číslo projektu: 2017-1-CZ01-KA203-035428

Řešitel: Ing. Liběna Jarolímková, FMV VŠE

Doba realizace: 1. 9. 2019 – 31. 8. 2021

Výše podpory: 230 326 EUR  Projekt byl podpořen z prostředků programu Erasmus+.

Zaměření projektu:

Cílem projektu bylo podpořit mezinárodní spolupráci univerzit a zlepšit podmínky pro mobilitu studentů i učitelů studijních programů cestovního ruchu. Projekt se zabýval metodologií interpretace evropského kulturního dědictví v cestovním ruchu. Na všech zapojených univerzitách byly připraveny nové kurzy s tématem interpretace kulturního dědictví a byly vytvořeny didaktické materiály k tomuto tématu. Díky spolupráci 6 evropských univerzit z ČR, Slovenska, Rakouska, Německa, Rumunska a Španělska byly zastoupené rozmanité regiony Evropy. Byla zpracována specifika rozmanitých složek hmotného i nehmotného evropského kulturního dědictví (architektura, hudba, výtvarné umění, církevní památky, lidové tradice a folklor, gastronomie).

Partneři projektu:

UNIVERSITA DEGLI STUDI DI FIRENZE 🇮🇹 Italy

EKONOMICKA UNIVERZITA V BRATISLAVE 🇸🇰 Slovakia

FACHHOCHSCHULE BURGENLAND GMBH 🇦🇹 Austria

FACHHOCHSCHULE DES MITTELSTANDES (FHM) GMBH – UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCE – 🇩🇪 Germany

UNIVERSIDAD EUROPEA DE MADRID, SAU 🇪🇸 Spain

UNIVERSITATEA ALEXANDRU IOAN CUZA DIN IASI 🇷🇴 Romania

Odkaz na výstup projektu: