Rozvoj globálních kompetencí studentů a pracovníků VŠE

Cíl 1.A.1 (PP) Tvorba a rozvoj kurzů pro budování jazykových a mezikulturních kompetencí pro studenty a zaměstnance VŠE
Vytvoření ucelené nabídky kurzů jazykových a mezikulturních kompetencí pro studenty a zaměstnance VŠE se specifickým zaměřením na studenty vyjíždějící do zahraničí, vyučující v cizojazyčných kurzech a pracovníky servisních pracovišť.
Definice obsahového zaměření kurzů pro jednotlivé skupiny s důrazem na rozvoj jazykových, prezentačních a mezikulturních kompetencí.
Propagace kurzů pro jednotlivé cílové skupiny.
Indikátor Ucelená nabídka kurzů jazykových a mezikulturních kompetencí pro studenty a zaměstnance VŠE.
Cíl 1.A.2 (PP) Podpora výuky předmětů v cizím jazyce pro studijní programy uskutečňované v českém jazyce
Udržení nabídky předmětů v cizím jazyce pro česky vyučované studijní programy v dostatečné oborové diverzitě a kombinující české a zahraniční studenty včetně nabídky předmětů vyučovaných hostujícími profesory.
Začlenění odborných předmětů v cizích jazycích do všech studijních plánů.
Podpora výuky a tvorby nových předmětů včetně sledování zpětné vazby od zahraničních studentů v rámci pravidelně uskutečňovaných anket a dalších průzkumů.
Posílení knižního fondu odborných cizojazyčných publikací v CIKS, podpora využívání cizojazyčných didaktických nástrojů (případové studie, simulace apod.).
Zachování systému podpory hostujících profesorů včetně finanční odměny a infrastruktury.
Indikátor Nabídka předmětů v cizím jazyce, včetně kurzů hostujících profesorů.
Cíl 1.B.1 (PP) Podpora studentských mobilit
Podpora studijních pobytů v zahraničí se zaměřením na dlouhodobé (semestrální) i krátkodobé (např. letní školy) studijní pobyty i pracovní stáže případně různé formy tzv. blended mobility při trvajících omezeních možností cestovat.
Zvýšení podílu absolventů všech stupňů studijních programů se zahraniční zkušeností.
Aktualizace pravidel finanční podpory pro jednotlivé typy mobilit.
Organizace propagačních a informačních aktivit pro různé cílové skupiny, např. i dle jednotlivých regionů – informační schůzky, webináře, využití sociálních sítí.
Na základě analýzy stávajících statistik výjezdů dle fakult a programů se zaměřit na programy s nižším podílem zahraničních mobility, včetně analýzy příčin a jejich odstranění.
Rozšíření nabídky studijních pobytů pro obsahově specifické studijní programy.
Indikátor Zvýšení podílu absolventů se zahraniční zkušeností ve všech studijních programech.
Cíl 1.B.2 (PP) Podpora mobilit pro studenty se specifickými potřebami a ze socioekonomicky znevýhodněného prostředí
Podpora mobilit studentů se specifickými potřebami a ze socioekonomicky znevýhodněného prostředí.
Cílená propagace a informační podpora pro přesně vymezené cílové skupiny (potenciální uchazeče) a individuální poradenství – specifické nabídky možností mobilit nebo alternativ (mentoring zahraničních studentů apod.).
Úzká spolupráce se Střediskem handicapovaných studentů (SHS).
Zachování systému speciálních grantů pro studenty se specifickými potřebami a ze socioekonomicky znevýhodněného prostředí na zvýšené náklady během pobytu v zahraničí.
Indikátor Mobility studentů se specifickými potřebami a ze socioekonomicky znevýhodněného prostředí.
Cíl 1.B.3 (PP) Digitalizace administrativních procesů spojených s mobilitami
Prohloubení digitalizace administrativních procesů spojených s mobilitami zejména s využitím InSIS.
Úprava a rozšíření aplikací v InSIS spojených s administrací mobilit v průběhu celého procesu: smluvní rámec mezinárodní spolupráce, výběrová řízení včetně dodatečných kol, evidence výjezdů, evidence administrativních kroků spojených s výjezdem (checklisty), elektronický oběh dokumentů, výplata stipendií apod. včetně návaznosti na iniciativu Erasmus Without Paper.
Rozšíření digitalizace administrativních procesů i pro další typy mobilit, včetně mobilit zaměstnanců.
Indikátor Nově digitalizované procesy spojené s mobilitami.
Cíl 1.C.1 (PP) Podpora mobilit zaměstnanců
Organizační a finanční podpora mobilit zaměstnanců ve formě výukových a výzkumných pobytů a školení.
Zvýšení počtu mobilit zejména prostřednictvím cílených propagačních a informačních aktivit pro různé cílové skupiny.
Specifické informační aktivity pro administrativní pracovníky servisních pracovišť.
Nastavení pravidel finanční podpory pro jednotlivé typy mobilit (včetně výjezdů mimo Evropu).
Podpora nových forem mobilit typu blended mobility, virtuální semináře apod.
Širší zapojení pracovníků fakult i servisních pracovišť do aktivit Study in the Czech Republic, Study in Prague, včetně účasti na dalších odborných seminářích v oblasti internacionalizace.
Indikátor Zvýšení počtu mobilit zaměstnanců. Účast zaměstnanců na aktivitách a dalších odborných seminářích v oblasti internacionalizace.
Cíl 1.C.2 (PP) Podpora začlenění zahraničních akademických pracovníků do aktivit VŠE
Realizace programu hostujících profesorů ze zahraničí, a to jak získávání nových, tak udržení stávajících zahraničních odborníků.
Příprava a implementace využívání institutu mimořádných profesorů s cílem získávat a zaměstnávat špičkové zahraniční akademické a vědecké pracovníky.
Indikátor Implementace programu hostujících profesorů a institutu mimořádných profesorů na VŠE.