Methodology of Interpretation of European Nature Heritage in Tourism

Doba realizace: 1.9. 2020 – 31.8. 2023

Výše podpory: 251.487 EUR

Zaměření projektu:

Projekt se zabývá přístupem k interpretaci evropského přírodního dědictví. Projektový tým vychází z moderních teorií interpretace přírodního dědictví a příkladů osvědčených postupů při interpretaci nejrůznějších typů přírodních zajímavostí z oblasti fauny, flóry, geologie, přírodní a kulturní krajiny, vodních toků a dalších. Vybrané způsoby interpretace budou po dokončení projektu představeny formou případových studií, např. interpretačních center národních parků, stezek přírodního dědictví, programů středisek environmentálního vzdělávání, programů zaměřených na pozorování přírody a dalších. Projektový výzkum je realizován v souladu s udržitelným využíváním přírodního dědictví v cestovním ruchu. Projekt je podpořen z prostředků programu Erasmus+.

Partneři projektu:

CORK INSTITUTE OF TECHNOLOGY  Ireland

FACHHOCHSCHULE BURGENLAND GMBH  Austria

FACHHOCHSCHULE DES MITTELSTANDES (FHM) GMBH – UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCE –  Germany

UNIVERSIDAD EUROPEA DE MADRID, SAU  Spain

UNIVERSIDADE DO PORTO Portugal

Výstupy projektu:

Monografie Interpretation of European Nature Heritage in Tourism. Prague University of Economics and Business, Oeconomica Publishing House – Prague 2023, ISBN 978-80-245-2493-1.

MIENAT E-book Interpretation of European Nature Heritage in Tourism

Publikace Guidelines – Interpretation of European Nature Heritage in Tourism. Prague University of Economics and Business, Oeconomica Publishing House – Prague 2023, ISBN 978-80-245-2494-8.

MIENAT Guidelines Interpretation of European Nature Heritage in Tourism

Prezentace:

Nature Heritage of Europe, classification, protection, SDG 24 slidů CZ

Nature-based tourism, economic impact 19 slidů CZ

Sustainable tourism, overtourism 20 slidů CZ

Presentation 4 Trends in Interpretation 17 slidů CZ

Planning Interpretation of Nature Heritage 18 slidů CZ

Networking and Collaboration 20 slidů CZ

Specifics of Interpretation in Different Types of Nature Attractions 183 slidů CZ